Ulica Zdrowia powróciła

Date:

Ponad trzysta osób skorzystało z bezpłatnych badań i porad specjalistów w ramach pierwszej w tym roku akcji Ulica Zdrowia.

 

– Tym razem po przerwie spowodowanej pandemią zainteresowanie było bardzo wysokie – aż 320 osób skorzystało z usług i poradnictwa podczas majowej akcji – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Chętni mierzyli sobie ciśnienie krwi, poziom cukru, skorzystali z porad podologicznych oraz konsultacji z zakresu profilaktyki nowotworu piersi.

Akcja Ulica Zdrowia prowadzona jest od 2014 r. Odbywa się na ul. Grodzkiej w każdy pierwszy wtorek miesiąca pomiędzy godziną 9.00 a 12.00.

Podmioty, które służą poradą podczas tegorocznej Ulicy Zdrowia to: Jarosławskie Amazonki (porady, konsultacje na temat prawidłowego przeprowadzenia badań piersi, Sanepid (konsultacje prowadzone przez pracowników PSSE w Jarosławiu nt. szkodliwości palenia papierosów i picia alkoholu, profilaktyka szczepień), COM w Jarosławiu (pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar cukru we krwi, badanie słuchu), PWSTE Jarosław (pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomie), Europejski Instytut Podologiczny (konsultacje, porady dot. prawidłowego dbania o stopy).

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...