Ulice przy galerii są nadal placem budowy

Date:

Przebudowę ulic w obrębie Galerii Stara Ujeżdżalnia w Jarosławiu wykonywała spółka CD Locum będąca właścicielem galerii, którą otwarto końcem sierpnia 2019 r. Ronda na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Placem Mickiewicza oficjalnie otwarto dwa lata temu nadając im imiona. O kładce zastępującej przejście dla pieszych przez wymienioną ulicę cisza. Okazuje się, że sąsiadujące z galerią ulice są nadal placem budowy.

 

Właściciel Galerii Stara Ujeżdżalnia w ramach jej budowy modernizował m.in. ulicę Grunwaldzką, Sikorskiego i Piekarską. Efektem przebudowy były m.in. dwa sąsiadujące ze sobą ronda oraz korki spowodowane wstrzymywaniem ruchu przez przejście dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej. Zamiary inwestora i Ratusza przewidywały kładkę zastępującą przejście. Z takim rozwiązaniem nie zgadza się Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków, który wpisał ul. ul. Grunwaldzką do rejestru zabytków. W ten sposób ma możliwość decydowania o każdej inwestycji planowanej w obrębie ulicy. Jarosławski magistrat nie podejmuje na razie żadnych działań, bo czeka na rozliczenie przebudowy. Kierowcy też czekają, bo na przejściu piesi mają pierwszeństwo.

Zapytaliśmy władze Jarosławia na jakim etapie jest przebudowa ul. Grunwaldzkiej i obu rond. Chodziło nam o sprawy formalne, bo prace już dawno się zakończyły.

– Miasto zwróciło się z prośbą o przedstawienie przez CD Locum (inwestora modernizacji ul. Grunwaldzkiej) rozliczenia poniesionych nakładów finansowych, wynikających z zawartego porozumienia dotyczącego realizacji inwestycji. Pozostałe ulice przebudowane przez firmę CD Locum: Sikorskiego i Piekarska, są własnością Powiatu Jarosławskiego. Dopiero po wnikliwej analizie rozliczenia, którego jeszcze nie otrzymaliśmy, możliwe będzie podjęcie kroków w celu przejęcia na rzecz Gminy Miejskiej Jarosław wykonanych inwestycji drogowych, a także podejmowanie jakichkolwiek dalszych działań w omawianym temacie – odpowiada Iga Kmiecik, rzecznik prasowy UM Jarosławia.

Problem czeka na rozwiązanie, bo nie wiadomo kiedy spółka rozliczy się z miastem. Na razie ulice sąsiadujące z galerią są nadal placem budowy.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...