Umowa na budowę mostu podpisana

Date:

Na początku ubiegłego tygodnia w Starostwie Powiatowym w Przeworsku została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Budowa mostu na rzece Wisłok w miejscowości Gniewczyna Łańcucka wraz z drogami dojazdowymi”.

 

Umowa została podpisana 26 września pomiędzy Powiatowym Zarządem Dróg w Przeworsku reprezentowanym przez dyrektora Roberta Mądrego, a firmą Sarinż Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie reprezentowaną przez pełnomocnika Kamila Kozyrę. Przy podpisaniu umowy obecni byli: wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, starosta przeworski Bogusław Urban, wicestarosta Jacek Kierepka, członek Zarządu Łukasz Laska, radni Krzysztof Bartuś i Tomasz Syk, wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tryńcza Stanisław Kogut, radni Danuta Mucha, Stanisław Konieczny, Tadeusz Korpeta, sołtys Gniewczyny Łańcuckiej Roman Kozyra, sołtys Gniewczyny Trynieckiej Anna Chruściel oraz kierownik Referatu Inwestycji UG Tryńcza Tomasz Penkal.

Wartość zadania wynosi ponad 10 mln 247 tys. zł, w tym 8 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, blisko 1 mln 124 tys. zł Powiatu Przeworskiego oraz blisko 1 mln 124 tys. zł z Gminy Tryńcza.

Nowy most na Wisłoku, to jedna z najważniejszych inwestycji na terenie gminy Tryńcza. Zadanie realizowane jest dzięki dobrej współpracy pomiędzy Powiatem Przeworskim, a samorządem Gminy Tryńcza. Nieocenionym wsparciem dla realizacji tego przedsięwzięcia była minister Anna Schmidt, która od początku zabiegała o środki na ten cel.

Budowa mostu rozpocznie się jeszcze w tym roku – termin realizacji zadania to 12 miesięcy do podpisania umowy z wykonawcą. Rozpoczynająca się inwestycja dotyczy przede wszystkim mieszkańców Gminy Tryńcza, ale nowy most będzie również stanowił bezpieczne i wygodne połączenie dla mieszkańców Gminy Grodzisko Dolne i Powiatu Leżajskiego.

 

DP/fot. UG Tryńcza

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...