Upamiętnili lotników

Date:

W poniedziałek, 19 października, nastąpiło oficjalne odsłonięcie muralu poświęconego pamięci grupy 68 lotników związanych z ziemią jarosławską, którzy podczas II wojny światowej walczyli w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie.

 

Mural powstał przy ulicy Świętego Ducha 1, na ścianie Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Autorem projektu oraz jego wykonawcą jest Michał Węgrzyn, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Przedsięwzięcie sfinansowano z budżetu województwa podkarpackiego. Po odsłonięciu muralu, w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyły się wydarzenia towarzyszące pod wspólną nazwą „Skrzydła pamięci”. Była to sesja popularnonaukowa, wystawa prezentująca sylwetki bohaterskich lotników oraz okolicznościowy koncert, w którym wystąpiły Beata Rybotycka i Dagmara Moskwa.

Partnerzy projektu: samorząd Województwa Podkaprackiego, Stowarzyszenie „Dziedzictwo Kresów”, Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: starosta jarosławski, Stanisław Kłopot oraz burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch.

 

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...