VIII Rajd Małych Rowerków

Date:

W sobotnie popołudnie, 6 sierpnia, w Chałupkach rządziły rowerki. W ósmej już edycji rajdu wzięło udział blisko 100 dzieci wraz z opiekunami – były to nie tylko rodziny z terenu Gminy Przeworsk, ale też sporo gości z sąsiednich miejscowości.

 

W tym roku rajd odbył się w Chałupkach. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania dwie trasy do wyboru: pierwszą o długości 3 km oraz drugą – 5,5 km. Oba dystanse pokonał z uczestnikami wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, a prowadził ich Paweł Scherer. Wydarzenie poprowadził z kolei Marek Grzesik.

Na mecie na zawodników czekały gorąca kiełbaska i zimne napoje. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz plecak. Następnie dzieci brały udział w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku. Przeciąganie liny, skoczki oraz skoki w workach to zmagania, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

Trasę rajdu zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku oraz strażący OSP z Chałupek, Ujeznej, Rozborza, Mirocina oraz Gorliczyny. Poczęstunek dla małych kolarzy przygotowało Centrum Integracji Społecznej w Chałupkach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Chałupkach.

Organizatorami Rajdu Małych Rowerków byli: Wójt Gminy Przeworsk, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku.

 

DP/fot. GOK Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...