W jednej chwili stracił wszystko

Date:

Drewniany dom pana Krzysztofa spłonął doszczętnie tydzień temu. Sam uszedł z życiem, ale stracił cały swój dobytek. Do tej pory niósł pomoc jako strażak, dziś to on jej potrzebuje.

 

Do pożaru doszło w środę, 20 lipca, ok. godz. 4 nad ranem. Mieszkającego samotnie mężczyznę obudziły trzaski. Po chwili zobaczył płomienie. Szybko obejmowały one kolejne części niewielkiego, drewnianego domku. Nie było nawet wiele czasu, by próbować ocalić jakieś przedmioty. Trzeba było ratować swoje życie. Budynek spłonął doszczętnie, a wraz z nim wszystko, co było w środku: meble, sprzęt AGD i ubrania. Dom wprawdzie był ubezpieczony, ale wiadomo już, że odszkodowanie nie pokryje wszystkich strat, tym bardziej, że budynek wymagał rozbiórki i teraz trzeba postawić go od nowa.

Ruszyli z pomocą

W pomoc panu Krzysztofowi niemal od razu zaangażował się Urząd Gminy Tryńcza oraz Centrum Usług Społecznych Gminy Tryńcza. Powołano specjalny zespół osób, który organizuje i nadzoruje prace związane z usunięciem szkód i odbudową budynku. Utworzone zostało także specjalne konto bankowe, na które można wpłacać środki finansowe, z przeznaczeniem na odbudowę domu pana Krzysztofa. Zaangażowali się także strażacy OSP w Tryńczy. Pan Krzysztof jest członkiem OSP i sam też wiele razy uczestniczył w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zarząd OSP w Tryńczy przekazał również środki finansowe na odbudowę budynku. W akcję pomocy włączyli się radni, sołtys, sąsiedzi i mieszkańcy wsi Tryńcza. Wśrod mieszkanców gminy organizowana jest zbiórka pieniędzy, a wśród lokalnych przedsiebiorców zbiórka materiałów budowlanych.

Pomagamy naszemu mieszkańcowi zarówno w kwestiach formalnych jak i w odbudowie budynku. Obecnie trwają prace porządkowe, następnie rozbiórkowe, a w kolejnych tygodniach rozpoczną się prace związane z odbudową budynku. Liczymy także na ludzi dobrej woli i wsparcie, zarówno finansowe jak i rzeczowe, aby pan Krzysztof przed zimą mógł wrócić do swojego domu – mówi wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch.

 

Do odbudowy budynku w pierwszej kolejności potrzebne są pustaki, stal, blacha, cegły i cement. Każdy, kto chciałby pomóc w odbudowie budynku może kontaktować się z pracownikami Centrum Usług Społecznych w Gminie Tryńcza pod nr tel. 16 733-15-28 lub wpłacić środki na podane konto bankowe: 50 9096 0004 3005 0086 0503 0001 (tytuł: pomoc poszkodowanemu w pożarze).

 

DP/fot. KP PSP Przeworsk, UG Tryńcza

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...