W kilka minut zebrał 30 punktów karnych

Date:

Trzydzieści punktów karnych zdobył kierowca bmw, którego tydzień temu zatrzymali policjanci grupy Speed. Mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych i znacząco przekroczył prędkość na przysłowiowej „pięćdziesiątce”. Będzie musiał zapłacić 4 tys. zł mandatu.

 

Jak poinformowała asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu, policjanci wchodzący w skład grupy Speed zaobserwowali jadący z dużą prędkością samochód we wtorek, 11 października po godz. 12 przy ul. Kruhel Pełkiński w Jarosławiu.

– Kierujący zdecydował się na wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz jechał z prędkością 128 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h – mówi A. Długosz.

Za kierownicą bmw siedział 25-letni mieszkaniec gminy Jarosław. Został on ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 4 tys. złotych oraz 30 punktami karnymi. Za przekroczenie prędkości o 78 km/h w obszarze zabudowanym kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

25-letni mieszkaniec gminy Jarosław jest pierwszą osobą w powiecie jarosławskim, która po zmianie taryfikatora mandatów otrzymała tak wysoki mandat. Przypomnijmy, że we wrześniu zaczęły obowiązywać zmiany w prawie drogowym, w tym nowy taryfikator punktów karnych i podwójne stawki mandatów dla kierowców, którzy popełnią wykroczenie z tej samej grupy w ciągu dwóch lat od popełnienia ostatniego wykroczenia. Zmiany wynikają z nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, które weszło w życie 1 stycznia 2022 roku. Regulacja zaostrzyła wtedy kary dla sprawców wykroczeń drogowych, podwyższając maksymalną wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd – z 5 do 30 tys. zł oraz zwiększyła wysokość mandatów, jakie nałożyć może policjant – z 500 zł do 5 tys. zł.

Policjanci apelują o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących   przepisów ruchu drogowego.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...