W obronie życia

Date:

JAROSŁAW: We wtorek, 26 stycznia odbyła się pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez krakowską Fundację Pro prawo do życia.

 

Pikieta miała miejsce u zbiegu ulic Słowackiego i Bema i trwała półtorej godziny. Ze względu na obostrzenia sanitarne uczestniczyło w niej tylko dwie osoby. Podczas pikiety jej organizatorzy mówili o aborcji i jej skutkach. Jak relacjonuje Kamil Halejcio, działacz z Jarosławia i jednocześnie jeden z pikietujących, w czasie trwania akcji spotkali się z wieloma głosami poparcia, choć zdarzyło się również kilka głosów negatywnych. Sam uważa, że ich działania są słuszne.

Zdecydowałem się działać „pro life” ze względu na wartości jakie wyznaję, tj. patriotyzm, miłość do ojczyzny oraz do życia, które samo w sobie jest cudem. Uważam, że każdy człowiek ma prawo się urodzić i żyć. Nikt nie ma moralnego prawa do przerywania tego życia. Jestem przekonany, iż działaniem w fundacji Pro prawo do życia uratuję chociażby kilka istnień – powiedział po pikiecie K. Halejcio, jednocześnie zachęcając do wstąpienia w szeregi fundacji i działania na rzecz ochrony życia.

 

DP/fot. Fundacja Pro

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...