Wakacje w centrum kultury

Date:

Dobiegły końca wakacyjne spotkania dla dzieci zorganizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Pomimo reżimu sanitarnego zajęcia przebiegały w miłej i spokojnej atmosferze.

 

Artystyczne zajęcia wakacyjne rozpoczęły się od zapoznania z techniką scrapbooking’u. Na kolejnych spotkaniach było trochę wyklejania, innym razem na zajęciach uczestnicy zamieniali deski do krojenia w oryginalne i praktyczne organizery kuchenne. Dzieci malowały też bawełniane torby, na które naniosły swój własny obraz lub przygotowany szablon wykorzystując pastele do tkanin. Nie zabrakło tez zajęć ruchowych, na których organizatorzy przypomnieli zabawy z dawnych lat.

Jedne zajęcia poświęcono też na malowanie kamyków, na których znalazł się kod pocztowy Sieniawy oraz napis „#kamyczki”. Tym samym uczestnicy dołączyli do popularnej akcji, polegającej na zostawianiu dla innych takich kamyków. Ten, kto je odnajduje może potem odwiedzić na facebooku grupę „#kamyczki” i być może stworzyć swój własny, niezwykły kamień, który dalej powędruje w świat. Kamyczki, te które powstały na zajęciach i te, które na potrzebę zajęć namalowały panie Małgorzata i Gabriela Kędziora z Rudki, uczestnicy spotkań zostawili w okolicach sieniawskiego Ratusza, mając nadzieję, że powędrowały dalej będąc oryginalną pamiątką z wakacji w Sieniawie.

DP/CKSiR Sieniawa

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...