Walczyli z wodą

Date:

Miniona niedziela stała pod znakiem ulewnego deszczu i burz. Mieszkańcy już od rana otrzymywali komunikaty ostrzegające o możliwych podtopieniach. Prognozy sprawdziły się. Najbardziej ucierpiała gmina Sieniawa. Nie wiele lepiej było w gminie Roźwienica.

 

W powiecie przeworskim odnotowano 40 zdarzeń związanych ze skutkami niedzielnych burz. Interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z piwnic, ale zdarzały się też wyjazdy do powalonych drzew. W wielu miejscach tworzyły się rozlewiska przez m.in. niedrożne przepusty.

Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w miejscowości Paluchy na rzece Lubienia. Wprowadzono tam zarządzanie kryzysowe, sytuacja jest monitorowana na bieżąco, trwa zabezpieczanie workami z piaskiem – mówił w poniedziałek rano bryg. Tomasz Dzień, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku.

Najwięcej zdarzeń w powiecie przeworskim miało miejsce na terenie gminy Sieniawa oraz w sąsiednich gminach: Tryńczy i Adamówce.

W powiecie jarosławskim najtrudniejszą sytuację odnotowano w miejscowości Bystrowice, gdzie z brzegów wystąpiła rzeka Mleczka. Doszło tam do zalania kilku zabudowań mieszkalnych. Jak się dowiedzieliśmy, w poniedziałek rano sytuacja była już opanowana. Na miejscu pracowało dziesięć jednostek straży pożarnej. Ich działania polegały głównie na budowaniu wałów z worków z piaskiem oraz odpompowywaniu wody.

Ponadto na terenie powiatu jarosławskiego w ciągu doby odnotowano około 30 zdarzeń związanych ze skutkami niedzielnych burz. Dotyczyły one głównie zalanych piwnic i dróg oraz udrażniania zatkanych przepustów.

DP/EK, fot. KSRG OSP Sieniawa

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...