Waliczek i Kowalczuk prezentują

Date:

Przez cały październik w Galerii Głównej u Attavantich można oglądać wystawę grafiki i malarstwa dwóch nauczycieli jarosławskiego „Plastyka” – Damiana Waliczka i Mirosława Kowalczuka, której wernisaż odbył się w czwartek, 6 października.

 

Uczestników tego wydarzenia powitał Tomasz Wywrót, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. W wernisażu wzięła udział rodzina, przyjaciele, sympatycy, a także uczniowie twórców.

Obrazy Damiana Waliczka wyróżnia charakterystyczny, rozpoznawalny styl z zatrzymaną w pracy historią, często zaczerpniętą z własnych przeżyć. Natomiast obrazy Mirosława Kowalczuka są niezwykle uniwersalne. Mimo pozornej łatwości w ich rozszyfrowaniu pozwalają odbiorcy na własne poznanie emocji, które budzą.

Uczestnicy wernisażu otrzymali pamiątkowe grafiki, które w trakcie wydarzenia na swojej maszynie drukarskiej wykonywał D. Waliczek. Natomiast bukiety kwiatów wręczono dwóm młodym artystkom: Julii Małeckiej i Jagodzie Ziółkowskiej, które prezentują swoje prace w Galerii w Holu oraz w Galerii Debiutów.

 

Opr. EK, fot. CKiP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...