Walijska delegacja zachwycona kolejką

Date:

Z dwudniową wizytą przebywała w Przeworsku delegacja składająca się z przewodniczącego oraz konsultantów-ekspertów współpracujących z New Europe Railway Heritage Trust. Celem wizyty było omówienie międzynarodowego rozwoju Przeworskiej Kolei Dojazdowej.

 

Goście, którzy przyjechali do Przeworska, wizytę rozpoczęli od konferencji prasowej z udziałem władz powiatowych, na czele ze starostą przeworskim Bogusławem Urbanem. Później delegacja zwiedziła dworzec kolejowy „Przeworsk Wąski” wraz ze znajdującą się w nim wystawą oraz pobliską lokomotywownię. Nie mogło też zabraknąć przejażdżki samą kolejką. Goście w czasie dwóch dni wizyty zwiedzili też jeszcze m.in. Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu. Jak podsumował starosta, już teraz można mówić o sukcesie spotkania i nawiązanej współpracy.

 

Nowy Europejski Fundusz Dziedzictwa Kolei (NERHT) jest stowarzyszeniem zarządzanym przez komitet złożony z wolontariuszy, których wspólną misją jest ochrona dziedzictwa kolei w byłych krajach komunistycznych. NERHT nie korzysta z funduszy z Unii Europejskiej lub innych organów publicznych i jest w całości sponsorowany przez sponsorów.

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...