Wąskotorówką pojedziemy krócej

Date:

Trwają przygotowania do uruchomienia tegorocznych przejazdów kolejki wąskotorowej. Popularna „Dynówka” będzie jednak kursować na krótszej trasie.

 

Jak informuje zarządca Przeworskiej Kolei Wąskotorowej, jeśli „Pogórzanin” będzie mógł pomimo pandemii wyruszyć w trasę, w tym sezonie będzie ona skrócona. Kolejka swój bieg kończyć będzie w Łopuszce Małej, nad zalewem, a po postoju wróci w stronę Przeworska. To mniej więcej połowa dotychczasowego odcinka, na którym kursowała.

Jak wszyscy pamiętamy, ubiegłoroczna powódź w znacznym stopniu uszkodziła część torowiska, co w połączeniu z trwającą pandemią sprawiło, że kolejka w 2020 roku nie kursowała. W tym czasie udało się jednak dokonać kilku remontów, m.in. lokomotywowni, o której pisaliśmy wcześniej. W najbliższym czasie ma zostać też wyremontowane 13 kilometrów torów. Na odbudowę zniszczeń po powodzi kolej otrzymała 3 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości.

Szczegółów dotyczących połączeń oraz możliwości kupna biletów szukać będzie można na stronie internetowej „Pogórzanina”, która ruszy niebawem.

DP/fot. PKW

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...