Wdziera się wszędzie

Date:

PRZEWORSK: Mieszkańcy miasta skarżą się na nieprzyjemny zapach, który czuć w okolicach ul. Gorliczyńskiej.

 

Nasila się on zwykle w rejonie byłej cukrowni i przejazdu kolejowego. Jest na tyle uciążliwy, że przeszkadza nie tylko mieszkańcom okolicznych domów i bloków, którzy nie mogą nawet przewietrzyć mieszkania, ale i przejeżdżającym tędy kierowcom – nieprzyjemną woń czuć nawet w samochodzie. Większość podejrzewa, że winna jest przeworska dość przestarzała oczyszczalnia ścieków. Jej przebudowa ma zakończyć się w przyszłym roku. Przeworska Gospodarka Komunalna zapytana o źródło nieprzyjemnych zapachów w tym rejonie zaprzecza, że powodem może być oczyszczalnia.

Uciążliwe zapachy, które pojawiają się sezonowo a ich największe stężenie odczuwalne jest w rejonie budynku byłej cukrowni, sklepu Intermarche i przejazdu kolejowego, nie pochodzą z komunalnej oczyszczalni ścieków w Przeworsku. Źródła tych zapachów należy doszukiwać się w zakładach przemysłowych zlokalizowanych w tym rejonie – wyjaśnienie tej treści otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Przeworska, któremu podlega spółka.

Mieszkańcy oczekują, że obojętnie co byłoby źródłem zapachu, odpowiednie służby postarają się, by zaradzić ich problemowi, bo jak mówią, tak się nie da żyć.

 

DP

 

Są dni, gdy przykry zapach jest tu bardzo uciążliwy.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...