Wieczór operowy u Attavantich

Date:

W piątek, 10 lutego w Sali Lustrzanej jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji odbył się koncert finałowy II Mistrzowskiego Kursu Wokalnego pt. „Zima w Jarosławiu”.

 

Podczas koncertu można było usłyszeć najpiękniejsze fragmenty oper i operetek. Koncert „Zima w Jarosławiu” był zwieńczeniem wytężonej pracy uczestników II Mistrzowskiego Kursu Wokalnego, którzy przez cały tydzień pod okiem dr hab. Jolanty Janucik prof. UMFC szlifowali swoje umiejętności. Z cennych porad udzielonych zarówno przez J. Janucik, jak i gościa specjalnego dr Mischy Kozłowskiego skorzystali również uczniowie Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu, których także można było usłyszeć podczas koncertu finałowego.

Na zakończenie wydarzenia J. Janucik podziękowała zarówno Tomaszowi Wywrotowi, dyrektorowi Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, jak i Grażynie Seredzie, dyrektorowi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu za owocną współpracę oraz przyjazną atmosferę, która towarzyszyła im przez cały tydzień.

Mistrzowski Kurs Wokalny został zorganizowany w Jarosławiu już po raz drugi i jak zapowiadają inicjatorzy, nie ostatni.

 

Opr. EK, fot. CKiP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...