Wiersze i piosenki o Powstaniu Warszawskim

Date:

W piątek, 30 września w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyła się IX edycja konkursu „Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim”.

 

Komisja artystyczna w składzie: Justyna Król – aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz Wiktor Marut – kompozytor, aranżer, instruktor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, po wysłuchaniu 30 prezentacji konkursowych postanowiła nagrodzić następujących uczestników.

W kategorii recytacja spośród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęła Helena Pawluk, II – Daria Krajowska i Jakub Wojciechowski, a III miejsce – Weronika Zarosa. Wyróżniona została Oliwia Lorenowicz. Spośród uczniów szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Anna Przybyło, II miejsce – Malwina Piętka, a III miejsce Wiktoria Szpindor i Jagoda Skibicka. Wyróżnieni zostali: Martyna Blacharska, Wiktoria Czternastek i Krzysztof Nowak.

W kategorii piosenka spośród uczniów szkół podstawowych na I miejscu uplasowała się Weronika Homik, na II – Patrycja Jędruch, a na III – Karolina Szlapańska. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wójcik i Anna Ziaja. Spośród uczniów szkół ponadpodstawowych ex aequo I miejsce przypadło Karolinie Polak i Julii Gwóźdź. II miejsca jury nie przyznało, a na III miejscu była Nikola Dryś.

 

EK, fot. JOKiS

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...