Wieża znów otwarta

Date:

PRZEWORSK: Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa ponownie otwarta dla zwiedzających została wieża widokowa w przeworskim ratuszu.

 

Wieża na ratuszu, jako punkt widokowy jest atrakcją miasta od września 2013 roku. Wejście na nią możliwe jest pod poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15. W weekendy po wcześniejszym uzgodnieniu. Co ważne, wstęp na wieżę jest bezpłatny.

Pierwszego dnia, czyli 1 czerwca, wieżę odwiedziło ok. 40 osób – mówi Wojciech Pieniążek, z Referatu Promocji Urzędu Miasta Przeworska zauważając, że Przeworsk jest jednym z niewielu miast, które wieżę widokową udostępniają mieszkańcom i turystom na co dzień. Każdego dnia, w południe, z ratusza można też usłyszeć przeworski hejnał.

Choć wieża została ponownie udostępniona, nie należy zapominać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, zachowania dystansu. Zaleca się, by na wieżę udać się samemu bądź w towarzystwie osób, z którymi przebywa się na co dzień. Podczas przebywania na terenie obiektu należy stosować się do zaleceń i uwag pracownika Referatu Promocji Miasta. Jednorazowo na poddaszu może znajdować się grupa maksymalnie 10-osobowa, w tym na wieży widokowej ratusza – do 5 osób. Dzieci do 12 lat mogą wejść na wieżę tylko pod opieką dorosłych.

 

DP

 

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...