Wigilia na kańczuckim Rynku

Date:

W sobotę, 18 grudnia, na kańczuckim Rynku odbyła się Miejska Wigilia. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, świątecznych ozdób i wspólnego kolędowania.

 

Tego dnia z już daleka unosiły się zapachy przepysznych potraw, które znamy z naszych wigilijnych stołów: były pierogi, kapusta z grzybami, gołąbki, żurek oraz ogrom ciast do wyboru na słodko. Na stoiskach można też było znaleźć rozmaite rękodzieło, m.in. stroiki oraz inne świąteczne dodatki. Kiermaszowi towarzyszyły występy artystyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kańczudze oraz Szkoły Podstawowej w Sieteszy. W krąg piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek zebranych zabrał z kolei Chór Michael oraz Kapela Kańczucka. Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło złożył mieszkańcom życzenia z okazji Bożego Narodzenia i nadchodzącego nowego, 2022 roku. Do zebranych zwrócili się również proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kańczudze, ks. Wojciech Pac oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Łukasz Skóra.

Organizatorami Wigilii Miejskiej byli: burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kańczudze Lucyna Choma oraz dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...