Wirtualna noc

Date:

Tegoroczna Noc Muzeów odbyła się w innej niż zwykle formie. Historię oraz tajemnicze zakamarki miast można było poznać za pomocą Internetu nie ruszając się z domu.

Wirtualne zwiedzanie Muzeum w Przeworsku odbyło się w piątek, 15 maja. Transmisja on-line poświęcona była Pałacowi Lubomisrskich, po którym oprowadzała kustosz Małgorzata Wołoszyn. Można było podziwiać magnackie wnętrza pałacowe, a także sprawdzić jak m. in. wyglądał gabinet księcia i buduar księżnej. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną w ramach akcji Traveltanna.

Jak się okazuje, zapoczątkowało ono cykl podobnych zdarzeń – muzeum otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury. W ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci”, będzie realizować zadanie pn. „Noce z przeworskim Muzeum”. W jego ramach odbędzie się m.in. nocny koncert, wideowycieczka po starym Przeworsku i transmisja z oprowadzania po Muzeum Pożarnictwa. Powstałe materiały filmowe zostaną zamieszczone na zmodernizowanej stronie internetowej Muzeum w Przeworsku.

Również w wirtualnej odsłonie, Noc Zwiedzania Rynku zorganizowało w sobotę, 16 maja Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Na facebook’owej stronie instytucji można było zwiedzić miasto i jego zabytki, wziąć udział w konkursach, a także m.in. obejrzeć galerię pt. „Rynek wspomnień”, przypominając sobie, jak ta impreza wyglądała w ubiegłych latach…

DP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...