Wirtualne skoki po raz drugi

Date:

W sobotę, 4 lutego odbyły się w Pruchniku II Mistrzostwa Deluxe Ski Jump. Rywalizujących o miano najlepszego skoczka narciarskiego w wydaniu symultanicznym nie brakowało, a najważniejsza była atmosfera i aktywne spędzanie czasu. Wyniki były na drugim miejscu.

 

Organizatorem zawodów był Kacper Pieszko, który ze swoim pomysłem wystartował rok temu. Spotkanie miłośników skoków narciarskich przy wykorzystaniu popularnego symulatora komputerowego pozwalającego na skakanie z normalnych, średnich i mamucich obiektów za pomocą myszki cieszyło się dużym zainteresowaniem, a same mistrzostwa objął honorowym patronatem starosta jarosławski Stanisław Kłopot. On też, wspólnie z wicestarostą, stanął na wirtualnym rozbiegu, by spróbować swoich sił w lotach narciarskich w wydaniu znacznie bezpieczniejszym niż skoki na rzeczywistych obiektach. Miejsca na zorganizowanie mistrzostw użyczyło Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku. Skoki komentował dziennikarz sportowy Marek Grzesik.

Uczestniczący w wirtualnym wydaniu popularnej od lat w Polsce dyscypliny sportowej mieli okazję pokazać swoje możliwości i przy użyciu myszki komputerowej poczuć się przez chwilę, jak Małysz, Stoch, Kubacki, czy Żyła.

erka/Fot. Kacper Pieszko

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...