Wirus im nie straszny

Date:

– Choć ciężkie czasy koronawirusa – działamy.W środę, 17 czerwca, byliśmy oddać honorowo krew jako OSP Miękisz Stary. Pomimo zagrożeń oddaliśmy 9 litrów krwi – informują druhowie z Miękisza Starego.

 

Z tegorocznego podsumowania wynika, że miękiscy strażacy 14 razy wyjeżdżali do zdarzeń losowych. Interweniowali w Korzenicy, Miękiszu Nowym, Tuchli, Charytanach, a także na terenie własnej miejscowości.

– Nie tylko bierzemy udział w akcjach gaśniczych czy ratunkowych. jesteśmy też obecni na wszystkich uroczystościach kościelnych w naszej parafii oraz byliśmy na zabezpieczeniu Orszaku Trzech Króli w Jarosławiu. Jako pierwsi w gminie Laszki zostaliśmy mianowani do Gaszynchalleng. Przyjęliśmy wezwanie i zrobiliśmy 10 pompek dla dzieci oraz nominowaliśmy OSP Laszki, OSP Rokietnica i PSP Jarosław. Zebrane pieniądze wpłaciliśmy na konto potrzebujących dzieci. Jesteśmy gotowi nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy, a dzięki naszym sponsorom i wsparciu samorządu możemy się rozwijać – zapewniają strażacy.

opr.erka

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...