Wirus nie odpuszcza

Date:

Do ostatniej niedzieli (31 maja br.) wydawało się, że w powiecie jarosławskim i przeworskim sytuacja z zakażeniami SARS-CoV-2 uspokoiła się. Niedzielny komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego przyniósł informację o pięciu nowych przypadkach koronawirusa w powiecie jarosławskim. Tylu zakażonych jeszcze nie było.

 

Koronawirusa wykryto u kobiety w sile wieku, dwóch nastolaktów, dziecka i u starszej kobiety. Na szczęście poniedziałkowy poranny komunikat PPWIS w Rzeszowie nie przyniósł kolejnych zakażeń.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 30 osób, 1 555 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 4 osoby. Z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 17 osób.

– Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 25 731 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 18 721, dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 7 010. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 387 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 331 osób wyzdrowiało. Odnotowano 35 zgonów – informuje Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

erka

Czytaj w papierowym wydaniu

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...