Woda opadowa źródłem problemów

Date:

Kańczuga: Mieszkaniec Kańczugi Józef Fudali twierdzi, że od sąsiada płynie do niego woda opadowa, zalewając mu ogród, warzywa i piwnicę. Zgłosił to do miejscowego urzędu gminy. Gmina prowadząca spór sąsiedzki wydała decyzję. Pan Józef ma do niej wiele zastrzeżeń.

 

Rozwiązanie problemu związanego z popularną deszczówką stało się najważniejszą rzeczą dla mieszkańca kańczuckiego osiedla. Przytacza on swoje argumenty dotyczące przyczyn problemu. – Teren za ogrodzeniem został podniesiony i utwardzony. Rów został zasypany gruzem. Woda od sąsiadów płynie do mnie. Gmina uważa, że nie zostało złamane prawo wodne. Nigdy wcześniej woda nie podeszła mi pod dom. Teraz zalewa mi działkę, piwnicę, warzywa stały w wodzie. Zgłosiłem to do urzędu gminy. Sąsiedzi zobowiązali się do wstawienia studzienek. Gdy był termin komisji studzienki sąsiada nie zostały sprawdzone. Później bez komisji urzędnik był je sprawdzić. Te studzienki jednak nie wyłapują wody. Chodzi mi o to, by deszczówka od sąsiadów nie płynęła do mnie – tłumaczy pan Józef.

Urząd Miasta i Gminy w Kańczudze twierdzi, że dopełniono wszelkich czynności i na ich podstawie wydano decyzję. – Pan Fudali złożył wniosek o naruszenie stosunków wodnych. Rozpoczęto postępowanie administracyjne, wszystko rzetelnie zostało sprawdzone. Została wydana decyzja. Nie jest ona prawomocna. Panu Fudali przysługuje prawo do odwołania się od tej decyzji – wyjaśnia Paweł Mucha kierownik Referatu Gospodarowania Nieruchomościami i Ochrony Środowiska z miejscowego urzędu.

 

Marcin Sobczak


 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...