Woda w stawie była czysta

Date:

Badania wody ze stawu w Urzejowicach przeprowadzone na zlecenie gminy Przeworsk wykazały, że nie przyczyniła się ona do śnięcia ryb.

 

W numerze 26 Gazety Jarosławskiej w artykule „Martwe ryby w stawie” informowaliśmy, że 17 czerwca na terenie stawu w Urzejowicach znaleziono martwe ryby. Na pomoc rybom ruszyli wówczas okoliczni wędkarze oraz strażacy, którzy dotlenili wodę poprzez jej przemieszanie. Również pracownicy Urzędu Gminy poinformowani o problemie, podjęli wówczas działania, mające na celu ustalenie faktycznej przyczyny śmierci ryb. Po przebadaniu próbek wody w specjalistycznym laboratorium okazało się, że nie była ona ani skażona, ani zanieczyszczona.

– Po przeprowadzonych badaniach wody pobranej ze stawu w zabytkowym parku

w Urzejowicach w dniu 17 czerwca br., które wykonała jednostka akredytowana SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe w Pszczynie na zlecenie Gminy Przeworsk informujemy, że woda w stawie nie została zanieczyszczona. W badanej próbie wody powierzchniowej nie zaobserwowano również komórek sinic. Przyczyną śnięcia ryb najprawdopodobniej była przyducha tj. brak dostatecznej ilości tlenu – informują przedstawiciele gminy Przeworsk.

EK, fot. OSP KSRG Urzejowice

 

 

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...