Wozy zmienią miejsce postoju

Date:

Stojące przed jarosławską Halą Targową wozy handlowe zostaną przeniesione na działkę przy zbiegu ul. Spytka i Opolskiej. Związane jest to z drugim etapem przebudowy Rynku. Możliwe, że punkty handlowe stylizowane na dawne wozy kupieckie i wpisane w obraz ul. Grodzkiej nie wrócą już przed halę.

 

Z wnioskiem o wydzierżawienie ponad 4 arowej działki z przeznaczeniem na ustawienie wozów wystąpił do burmistrza Jarosławia ich właściciel Zbigniew Możdżeń. Sprawa trafiła na sesję Rady Miasta, a radni wyrazili zgodę na dzierżawę. Jak wyjaśniała Grażyna Strzelec, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jarosławia miasto wydzierżawia działkę bez określenia ile wozów ma na niej stanąć. Mają się zmieścić na przekazanym terenie, bez zajmowania chodnika.

Możdżeń wyjaśnia, że docelowo przy ul. Spytka staną trzy wozy. Sprawą otwartą jest, gdzie zostaną umieszczone na stałe, już po zakończeniu modernizacji płyty Rynku.

– Wszystko zależy od koncepcji zagospodarowania przebudowanego Rynku. Mam nadzieję, że dojdzie do szerszej dyskusji ze stymulującą rolą samorządu nad ożywieniem głównego placu miasta. Tylko wtedy Rynek będzie spełniał swoją rolę. To sprawa otwarta, ale za dwa, trzy lata modernizacja się skończy i wtedy trzeba mieć gotową wizję Rynku – mówi Z. Możdżeń, zaznaczając że ma też swoje projekty związane z tym miejscem. – Dobrze zagospodarowany Rynek powinien pełnić rolę serca miasta. Przyciągać ludzi i tętnić życiem – dodaje.

Wozy handlowe kojarzą się z jarosławską starówką. Niedawno wymieniono je na nowe. Teraz zmieniają miejsce. Nie wiadomo, czy u zbiegu ul. Opolskiej i Spytka zagoszczą na stałe. Mają tam pozostać na czas modernizacji Rynku. Potem właściciel widzi je wpisane w kompleksową koncepcję zagospodarowania głównego placu miasta.

erka

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...