Wpadł w poślizg i rozbił dwa auta

Date:

Bystrowice, gm. Roźwienica: Zjeżdżający ze wzniesienia autobus wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i po czołowym zderzeniu z dwoma samochodami osobowymi wpadł do rowu. Do wypadku doszło we wtorek, 15 września około godz. 6.30. Do szpitala trafiła 41-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego kierująca audi. W autobusie nie było pasażerów.

 

Z ustaleń policji wynika, że zjeżdżający ze wzniesienia autobus wpadł w poślizg na oblodzonej nawierzchni. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z audi i z volkswagenem. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 880 Jarosław – Pruchnik w Bystrowicach na krętym zjeździe.

– W autobusie nie było pasażerów. Ranna została kierująca audi, 41-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Autobusem kierował 59-letni mieszkaniec gm. Chłopice. Badanie wykazało, że wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi – relacjonuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

W czasie wypadku droga była pokryta warstwą lodu pochodzącego z marznącego deszczu i opadającej mgły. Warunki jazdy były trudne w całym regionie, a w wielu miejscach jezdnie pokrywał lód.

Razem z policją apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmienna w ostatnim czasie pogoda z temperaturami w okolicach zera oraz mgły i marznące opady powodują, że drogi stają się bardzo zdradliwe i nieprzewidywalne. Warunki jazdy zmieniają się radykalnie nawet na krótkich odcinkach. To stwarza kolejne zagrożenie.

erka

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...