Wspomnienia okraszone nutką fantazji

Date:

W sobotę, 5 września, w Zamku Czartoryskich w Pełkinach miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Karoliny Wojtas pt. „Konik”.

 

O Karolinie Wojtas pisaliśmy już wcześniej, w maju br. Ta utalentowana młoda artystka zauważona została m.in. przez włoski dom mody Marni, który zlecił jej przygotowanie kampanii reklamowej. Teraz Karolina zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Konik”. Skąd taka nazwa? Inspiracją dla niej stały się fotografie mieszkańców Pełkiń pochodzące z lat 70. Wtedy też wieś przemierzał fotograf Miluś Wawro i w prawie każdym domu zachowała się pamiątkowa fotografia z nieodłącznym rekwizytem, jakim był właśnie konik. Podczas wernisażu nie zabrakło oczywiście nawiązań do tamtych wydarzeń.

Karolina Wojtas ze swoim chrześniakiem Jankiem, przy tytułowym koniku.

W parku znalazł się konik, z którym zdjęcia przybyłym robiła sama Karolina. Można było dowolnie bawić się sztuką, dobierać rekwizyty i przyjmować różne pozy. Na każdego czekał też słodki upominek – piernikowy, fantazyjnie udekorowany przez autorkę, konik.

Wystawę, na którą wraz z artystką zaprasza Fundacja XX Czartoryskich, będzie można obejrzeć do 30 grudnia w Zamku Czartoryskich w Pełkiniach.

DP

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...