Wtargnął na posesję i maczetą poprzebijał opony

Date:

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mieszkańcowi Jarosławia, który uszkodził dwa samochody na prywatnej posesji. Mężczyzna wyposażony w maczetę i nóż został ujęty przez właścicieli posesji przy wsparciu sąsiada, a następnie przekazany policjantom.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 4 lutego przed godz. 19, w Jarosławiu. Przebywający w domu właściciele usłyszeli potężny huk. Kiedy wyszli na zewnątrz, by sprawdzić co się stało, zobaczyli przy swoich samochodach mężczyznę trzymającego w ręku maczetę.

– Domownicy, wsparci przez sąsiada, obezwładnili mężczyznę, wytrącając mu z ręki maczetę oraz nóż. W czasie obezwładniania agresora, jeden z mężczyzn został zraniony powierzchownie w rękę – informuje KPP w Jarosławiu.

O całym zdarzeniu świadkowie powiadomili Policję. Nie pozwolili również na to, aby sprawca się oddalił. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 41-letniego mieszkańca Jarosławia. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promila alkoholu w jego organizmie.

– Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 2,5 tys. zł. 41-latek usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje KPP w Jarosławiu.

 

EK/KPP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...