Wybrano wykonawcę, który przebuduje skrzyżowanie w Skołoszowie

Date:

Oferta konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na przebudowę skrzyżowania w ciągu DK77 w miejscowości Skołoszów. Jeśli nie będzie odwołań niebawem nastąpi podpisanie umowy.

 

W przetargu złożono cztery oferty. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum: PBI Infrastruktura i PBI WMB, które zaoferowało zrealizowanie zadania za kwotę 856 307,55 zł.

– Inwestycja obejmie swoim zakresem przebudowę skrzyżowania w Skołoszowie w ciągu DK77 polegającą na budowie pasów do skrętu w lewo z drogi krajowej, budowie wysp kanalizujących ruch, przebudowie wlotów skrzyżowania. Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek na długości ok. 0,7 km. W ramach robót budowlanych wykonane zostanie frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, wzmocnienie nawierzchni, a także przebudowa istniejących zjazdów publicznych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Termin realizacji zadania to 25 tygodni od daty podpisania umowy.

Droga krajowa nr 77 jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych prowadzących ruch do granicy z Ukrainą w Medyce.

– Ze względu na zwiększające się natężenie ruchu, przy dużym udziale pojazdów ciężkich jadących w kierunku przejścia granicznego, przebudowa skrzyżowania jest ważna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu – wyjaśnia GDDKiA.

Obecnie we wskazanym miejscu występuje przekrój czteropasowy jednojezdniowy. Szerokość jezdni na danym odcinku wynosi 14 metrów, zaś obustronne pobocze jest utwardzone i ma szerokości 0,5 m. Przedmiotowa inwestycja, polegająca na przebudowie skrzyżowania poprawi lokalny ruch, umożliwi bezpieczny skręt na Giełdę „Wschód” oraz ułatwi rolnikom dojazd do pól.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...