Wyjątkowa noc

Date:

Mimo deszczowej soboty, wieczorem do parku przy zarzeckim pałacu przybyło mnóstwo chętnych do obejrzenia widowiska plenerowego „Noc świętojańska”.

Widowisko miało być powrotem do ludowych wierzeń i tradycji, ale w nowoczesnej oprawie wizualnej, z muzyką na żywo. Pozwoliło przenieść się w nieco baśniowy świat na granicy świata rzeczywistego, a tego co nie do końca zostało przez człowieka odkryte i poznane. Spektakl podzielony został na dwie łączące się ze sobą części, nawiązujące do żywiołów ognia i wody. Wzięli w nim udział mieszkańcy Zarzecza i okolic.

Scenariusz napisała Marta Gzowska-Sawicka, a za reżyserię inscenizację i scenografię odpowiadał dobrze już w Zarzeczu znany Rafał Sawicki. Oprawa muzyczna to „działka” Witka Brody, choreografia – Katarzyny Gocał, a wizualizacje – Magdaleny Trojnar.

Partnerami wydarzenia są: Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Anna Schmidt – wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

DP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...