Wykopali pocisk

Date:

Podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich został odnaleziony pocisk, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

 

Dyżurny przeworskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu niewybuchu w czwartek, 21 maja, po godz. 11. Pocisk odkryto podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich. Policyjny pirotechnik wstępnie ustalił, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono saperów z 21. Batalionu Rozminowania w Rzeszowie. Policjanci przekazali miejsce odnalezienia pocisku żołnierzom, którzy usunęli niewybuch.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, ani nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, by inne osoby nie naraziły się na niebezpieczeństwo – przypomina Justyna Urban, oficer prasowy KPP w Przeworsku.

DP/KPP Przeworsk

 

Czytaj w papierowym wydaniu

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...