Wykoście wszędzie, a nie tylko w centrum

Date:

Mieszkańcy Jarosławia interweniują w sprawie utrzymania zieleni miejskiej. – Trawa w pas. Dziecko może się w niej zagubić – zwraca uwagę Czytelnik opisując skarpę za Szkołą Podstawową nr 10. Podobne uwagi docierają z ul. Bocznej Sanowej i z os. Kopernika

Mieszkańcy mówią o niechlujnie wykoszonych trawnikach. Zapewniają, że interweniowali w Ratuszu ale nie wszystkie ich uwagi przyniosły skutek w postaci usunięcia zarośli. – Skarpa za terenem szkolnym nie należy do miasta, stanowi własność prywatną. Miasto nie ma możliwości prawnych utrzymywania prywatnych nieruchomości – odpowiada Grażyna Strzelec, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Jarosławia. Dyrektor potwierdza, że stan utrzymania terenu pozostawia wiele do życzenia. – Niestety nie znamy miejsca pobytu (adresu zamieszkania, czy adresu korespondencyjnego) właścicieli tej działki – wyjaśnia. Władze miasta nie mają więc możliwości interweniować u właściciela i prosić o uprzątnięcie. W przypadku działek, których właściciel bądź zarządca jest znany służby miejskie kierują pisma interwencyjne z prośbą o uprzątnięcie/wykoszenie. Na tym kończą się możliwości Ratusza.

Miejsc należących do prywatnych właścicieli, o które nikt nie dba a nawet traktuje jak wysypisko śmieci jest w mieście sporo. To nie tylko okolice os. Kopernika i bocznych ulic. Służbom miejskim trudno się nawet doprosić o uporządkowanie okolic wiaduktu kolejowego przy ul. Elektrownianej choć terenem zarządza spółka PKP.

Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia zapewnia, że wszystkie sygnały dotyczące utrzymania zieleni miejskiej i ogólnie porządku są sprawdzane, a ewentualne zaniedbania usuwane. – Po naszych interwencjach uprzątnęli duży park -potwierdzają mieszkańcy. W przypadku interwencji przekazywanych do UM, czy do Gazety Jarosławskiej najlepiej w miarę dokładnie określić miejsce. Warto zrobić fotografię. Pomoże to w ustaleniu, czy teren należy do miasta, czy jest własnością prywatną.

erka


 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...