Wypadek zakończył przejażdżkę

Date:

16-latek z dwojgiem pasażerów (17 i 9l.) wybrali się na przejażdżkę autem. Niestety ich podróż przerwała 25-latka, która wskutek nieustąpienia pierwszeństwa doprowadziła do wypadku. Ranna w tym zdarzeniu została 9-letnia dziewczynka. Policja ustala, w jaki sposób nieletni stał się posiadaczem kluczyków do samochodu.

 

Do wypadku doszło w środę, 26 sierpnia, po godz. 15, na ul. Złota Góra w Radymnie.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, kierująca nissanem, wjeżdżając w drogę osiedlową, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem. Jak się okazało, volkswagenem kierował 16-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który oczywiście nie miał jeszcze prawa jazdy. W aucie wraz z nim podróżowało jeszcze dwoje pasażerów: 17-latek i 9-letnia dziewczynka, która została ranna w tym zdarzeniu – informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Policjanci ustalili, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny, a także sporządzili dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia. Policjanci ustalają również, w jaki sposób samochód znalazł się w posiadaniu nieletniego.

Policjanci przypominają, że każdy kto prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni, sprawa trafi do sądu rodzinnego. Konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicę wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.

EK/KPP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...