Wyremontowany budynek SOSW oficjalnie oddany do użytku

Date:

W poniedziałek, 27 marca odbyło się oficjalne oddanie do użytku wyremontowanego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. Dzięki przeprowadzonym pracom placówka, która kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży zyskała nowy blask.

 

Przybyłych na tę uroczystość powitał Wojciech Głąb, dyrektor SOSW w Jarosławiu. Następnie miało miejsce przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu, którego dokonał o. Jacek Skupień OP, przeor Klasztoru OO. Dominikanów w Jarosławiu.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Hali Sportowej Ośrodka. W części oficjalnej kilka słów do zebranych skierowali m.in. Tadeusz Chrzan, poseł RP, Marcin Zaborniak, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Stanisław Kłopot, starosta jarosławski oraz Ewa Jakubas, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, duchowieństwa, dyrektorzy oraz pracownicy placówek oświatowych i opiekuńczych z całego powiatu, wykonawcy inwestycji, jak i przedstawiciele rodziców i uczniów. Na zakończenie odbyła się część artystyczna.

Przypomnijmy, że „Przebudowa budynku głównego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Jana Pawła II 30, z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych wraz z likwidacją barier architektonicznych” – to jedna z największych inwestycji budowlanych powiatu jarosławskiego. Koszt całości prac wyniósł ponad 6 mln złotych, z czego połowa tej kwoty pochodziła z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Jakie prace wykonano?

Przedmiotem inwestycji była przebudowa starszego z budynków placówki – budynku głównego SOSW w Jarosławiu, z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami wraz z likwidacją barier architektonicznych. W budynku zamontowana została winda osobowa obejmująca poziomy 0-2, która pozwala na swobodę poruszania się dzieci z problemami ruchowymi. Zamontowano także nowe wejście do przedszkola na parterze wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Na parterze funkcjonować ma przedszkole, a I piętro posłuży jako internat dla wychowanków ośrodka. Na II piętrze zaadaptowano 10 pomieszczeń, w których będą się znajdować nowe pracownie m.in. graficzna, stolarska czy tkacka. Odnowiono także łazienki i salę widowiskową, a także wykonano nowoczesną instalację przeciwpożarową i wentylacyjną, która w zależności od warunków atmosferycznych dodatkowo reguluje temperaturę.

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...