XI Jarmark Benedyktyński

Date:

W miniony weekend (10-11 września) na terenie jarosławskiego Opactwa odbywał się Jarmark Benedyktyński.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w Kościele pw. św. Mikołaja i św. Stanisława w Jarosławiu. W trakcie jarmarku miejscowi wytwórcy prezentowali swoje unikatowe wyroby. Wśród blisko 80 drewnianych stoisk nie zabrakło lokalnych, tradycyjnych potraw i wyrobów spożywczych, rękodzielniczych i innych.

W czasie jarmarku można było obejrzeć różne ciekawe czasowe ekspozycje, przygotowane specjalnie na tę okoliczność (np. ze zbiorów Jerzego Czechowicza, autorstwa Marcina Chudzika, Magdaleny Mróz czy Edwarda i Wojciecha Mrozów z Trześniowa) jak i stałe ekspozycje i zabytki Jarosławskiego Opactwa, będące znakomitym przykładem lokalnego materialnego dziedzictwa kulturowego i kulturalnego.

Jarmarkowi, podobnie jak w latach ubiegłych towarzyszyły występy sceniczne. Na zakończenie jarmarku odbył się koncert zespołu Od.Nowa.

Pierwszy współczesny Jarmark Benedyktyński zorganizowany został w 2011 r., w ramach obchodów Jubileuszu 400 lat Jarosławskiego Opactwa. Od tej pory tradycja ta była kultywowana niemalże rokrocznie, za wyjątkiem roku 2020, gdy w realizacji jarmarku przeszkodziła pandemia.

EK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...