Z Jarosławia do finału Miss Polonia

Date:

Pochodząca z Jarosławia 23-letnia Klaudia Mendyka jest jedną z dwudziestu tegorocznych finalistek konkursu Miss Polonia.

 

Do finału, który prawdopodobnie odbędzie się na przełomie lutego i marca (ze względu na pandemię, dokładna data nie jest jeszcze znana), zostało zakwalifikowanych 20 dziewczyn z całego kraju. Wśród nich znalazła się Klaudia Mendyka. 23-latka pochodząca z Jarosławia, w ubiegłym roku uzyskała tytuł inżyniera architekta na Politechnice Krakowskiej i rozpoczęła studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Co ciekawe, w ramach pracy dyplomowej zaprojektowała tzw. inkubator mody, czyli miejsce do kreowania mody oraz pokazów. Jak więc widać, naukę na ścisłym kierunku z powodzeniem łączy z modą, którą interesuje się już od najmłodszych lat.

W wieku 16 lat wzięłam udział w konkursie The Look Of The Year, gdzie zostałam zauważona przez scoutów agencji modelingowych. W niedługim czasie związałam się z jedną z agencji modelingowych w Warszawie. W 2016 roku poleciałam na kontrakt do Szanghaju, gdzie pracowałam jako modelka przez 3 miesiące – wspomina Klaudia.

Dziewczyna mimo możliwości, jakie się przed nią otworzyły, nie chciała jednak rezygnować z nauki. Zdała maturę i rozpoczęła studia, w międzyczasie działając w modzie „na własną rękę”: biorąc udział w pokazach mody i sesjach zdjęciowych. W wolnych chwilach, poza modą (zwłaszcza slow fashion) poświęca się behawiorystyce zwierząt oraz podróżom, które są prawdziwą pasją 23-latki.

 

Korona z głowy

Kolejnym wyzwaniem w jej życiu stał się konkurs Miss Polonia, będący najbardziej prestiżowym konkursem piękności w Polsce, istniejącym od 1929 r. Klaudia wysłała zgłoszenie, a następnie zaproszono ją do Warszawy. Wkrótce okazało się, że znalazła się w finałowej dwudziestce. Jak jednak zaznacza, udział w konkursie to nie tylko wybór Miss, ale także zaangażowanie się w działalność mającą na cel pomoc różnym grupom społecznym.

–  W tym roku działamy pod hasłem „Korona z głowy”. Celem akcji jest pomoc przede wszystkim kobietom, dlatego 16 grudnia razem z Zespołem Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu zorganizowaliśmy spotkanie dla klas pierwszych w zawodzie technik przemysłu mody oraz technik stylista. Opowiedziałam m.in. o mojej drodze do finału Miss Polonia, rozmawialiśmy też o marzeniach przyszłych projektantów i ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania będą nagrody pomagające w rozwoju młodych kobiet. W planach mam także inne inicjatywy społeczne – opowiada Klaudia.

Młoda jarosławianka jest przykładem, że warto podążać za marzeniami i konsekwentnie zmierzać do realizacji zakładanych sobie celów. Jednym z najbliższych będzie finał Miss Polonia.

 

DP/fot. archiwum Klaudii Mendyki

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...