Z karetką bezpieczniej

Date:

SIENIAWA: Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 marca w Sieniawie stacjonuje zespół ratownictwa medycznego. W poniedziałek, 8 marca, odbyło się oficjalne oddanie do użytku jego siedziby.

 

Nowy punkt ratownictwa medycznego znajduje się w budynku strażnicy OSP KSRG Sieniawa przy ul. Piłsudskiego. Na potrzeby zespołu udostępniono miejsce w wiacie garażowej, na piętrze znajduje się zaplecze socjalne i techniczne dla załogi. Koszt prac adaptacyjnych wziął na siebie Urząd Miasta i Gminy Sieniawa. Wyniósł 16,5 tys. zł. Sieniawski punkt ZRM dysponuje nowym ambulansem marki Volkswagen Crafter wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, m.in. urządzenie do kompresji klatki piersiowej czy defibrylator z funkcją transmisji zapisu EKG w czasie rzeczywistym do pracowni hemodynamiki.

Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego pozwoli lepiej zabezpieczyć północną część powiatu przeworskiego (Sieniawa, Adamówka, Tryńcza). Do tej pory dojazd najbliższej karetki trwał nawet kilkadziesiąt minut, bo miała ona do przejechania ok. 20 km. Teraz czas oczekiwania na pomoc ulegnie znacznemu skróceniu.

 

Przypomnijmy, że decyzję o powstaniu nowego zespołu ratownictwa zatwierdził minister zdrowia w ramach „Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa podkarpackiego”. Z taką rekomendacją wystąpiła wcześniej Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

DP/UMiG Sieniawa

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...