Z kolorowym mikrofonem

Date:

W środę, 16 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej pn. „Kolorowy mikrofon 2022”.

 

Do konkursu zgłosiło się trzynastu wykonawców, którzy zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród nich były dzieci z przedszkoli oraz najmłodsi uczniowie klas I-III. Jury w składzie: Bożena Kolejko (muzyk, MOK w Przeworsku), Henryk Chruściel (muzyk, Trynieckie Centrum Kultury), Marcin Walawender (instruktor MOK w Przeworsku) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia. W kategorii wiekowej 4-7 lat I miejsce zajęła Alicja Faszczewska, II – Oliwia Dyndał, a III – Franciszek Michno. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Gomółka, Maria Szpilka, Julia Winiarz, Viktoria Teniuch, Pola Gazda, Eliza Majcher, Emilia Hadro oraz Kornelia Czepiel. W kategorii 8-10 lat I miejsce zajęła Anna Stępak, a II – Oskar Lewko.

Jak podkreślało jury, uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani od strony wokalnej, jak i wizualnej. Kolorowe stroje podkreślały charakter piosenki oraz pozytywnie wpływały na punktację za ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

 

DP/fot. MOK Przeworsk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...