Z Surochowa do Portugalii

Date:

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Surochowie jest otwarta na świat. Dzieci od roku biorą udział w projekcie Erasmus+, który pozwala im podróżować po innych krajach i uczyć się nowych kultur nie z książek, ale z doświadczenia.

 

Teraz uczestniczą równocześnie w dwóch różnych projektach: “Legendy powracają” i „Unikatowa Ziemia – nasza odpowiedzialność w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju”. – Takie projekty kształtują u dzieci świadomości tego, że jak żyjemy teraz ma wpływ na naszą przyszłość – mówi Łukasz Bednarz koordynator projektów. – Najważniejszym atutem projektów jest możliwość podróżowania do szkół partnerskich, integracja z uczniami z innych krajów oraz rozwijanie kompetencji językowych uczniów – dodaje.

 

Niewątpliwie, dla wielu dzieci jest to jedyna okazja doświadczenia innych kultur i skontrastowania tego, co uczą się w szkołach z rzeczywistością. Przy okazji takie wymiany sprawiają, że uczniowie są bardziej otwarci na wyzwania. – Bardzo chcę jechać na Erasmusa ponieważ uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca – cieszy się Oliwia Sobczuk z 8 klasy. –Naprawdę nie mogę doczekać się lotów. Jeszcze nigdy nie miałam okazji lecieć samolotem. Tydzień spędzony za granicą na pewno wpłynąłby na mój angielski, no i poznałabym nowych ludzi w moim wieku – dodaje. Dzieci już za parę miesięcy wybierają się na drugi koniec Unii Europejskiej, do Portugalii, więc pozostaje nam życzyć owocnej wymiany.

Sebastian Niemkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...