Zabarykadował się w domu

Date:

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS podczas przeszukania zatrzymali blisko 12 tysięcy paczek papierosów i 42 kg krajanki tytoniowej. Właściciel posesji nie ułatwiał zadania.

 

Do przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu przeworskiego doszło na podstawie podejrzeń o przechowywanie na niej znacznych ilości towarów pochodzących z przemytu. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu po przybyciu na miejsce zastali 58-letniego właściciela, który na ich widok postanowił zabarykadować się w domu. Po wejściu do środka funkcjonariusze obezwładnili   agresywnego mężczyznę. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się – zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych znaleziono znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kartonowe pudła i plastikowe opakowania wypełnione były papierosami i krajanką tytoniową. Łącznie zabezpieczono blisko 12 tysięcy paczek papierosów oraz 42,3 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania domu wykryto także gotówkę w różnych walutach, o łącznej równowartości ponad 21 tys. złotych. Pieniądze schowane były w pralce.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Gdyby zatrzymany towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 230 tys. zł.

 

DP/KAS

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...