Zabił go pijany kierowca

Date:

Było słoneczne, sobotnie popołudnie. Na ul. Gorliczyńskiej starszy mężczyzna przeprowadzał rower na drugą stronę drogi. Nagle uderzył w niego volkswagen. Kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mimo natychmiastowej reanimiacji, życia 83-latka nie udało się uratować.

 

Do tego tragiczniego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę, 25 czerwca, na drodze wojewódzkiej nr 835. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 69-letni kierujący volkswagenem, jadąc od strony Sieniawy w kierunku Przeworska, potrącił mężczyznę, który najprawdopodobniej przechodził z rowerem na drugą stronę ulicy. Niestety mimo niemal natychmiastowo podjętej reanimacji, życia 83-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego nie udało się uratować. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, mężczyzna mieszkał niedaleko miejsca, gdzie poniósł śmierć. Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy samochodu, okazało się że 69-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoli na dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Ciało 83-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, a sprawca wypadku został zatrzymany. Czynności z jego udziałem zaplanowane zostały na wtorek, 28 czerwca.

 

Policja przypomina, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kierowanie pod wpływem alkoholu może być rozpatrywane jako wykroczenie lub przestępstwo. W przypadku tego pierwszego konsekwencje, jakie ponosi zatrzymany są znacznie lżejsze. Kierowca popełnia przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, kiedy poziom alkoholu wynosi więcej niż 0,5 promila. Natomiast przy wyniku między 0,2 a 0,5 promila, mowa jest o wykroczeniu.

 

Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje. To czas, gdy na drogach znajdzie się więcej rowerzystów, zwiększeniu może też ulec ruch samochodowy, zwłaszcza na trasach do popularnych miejsc wypoczynku. Pamiętajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu.

 

DP/fot. KP PSP Przeworsk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...