Zagraniczna delegacja w Duńkowicach

Date:

We wtorek, 20 września gminę Radymno odwiedziła delegacja składająca się z członków Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) z przewodniczącym Juan Fernando López Aguilar na czele.

 

Spotkanie rozpoczęło się od rozmów z przedstawicielami Straży Granicznej na przejściu granicznym w Korczowej. Następnie prowadzone były rozmowy z lokalnym samorządem w Ośrodku Kultury w Duńkowicach. Przybyłą delegację powitał Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno. W spotkaniu uczestniczył także Radosław Wiatr, wicewojewoda podkarpacki, który przybliżył uczestnikom problemy, jakim trzeba było sprostać tuż po wybuchu wojny na Ukrainie. Wicewojewoda informował o wsparciu, na jakie mogli liczyć uchodźcy tuż po przekroczeniu granicy oraz o tym, jak sytuacja wygląda obecnie. Wspomniał o zaangażowaniu różnego rodzaju instytucji, organizacji oraz pomocy niesionej przez zwykłych obywateli, w tym mieszkańców gminy Radymno.

– Mieszkańcy gminy Radymno przyjęli do swoich domów ponad 1000 osób. Niektóre z tych osób ciągle korzystają z tej gościnności – mówił wójt B. Szylar, podkreślając przy tym zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich, Policji, strażaków oraz wszystkich innych osób zaangażowanych w pomoc Uchodźcom.

Swoimi doświadczeniami na ten temat podzielił się także obecny na spotkaniu Artur Stryczula, radny gminy Radymno oraz Piotr Rożak, sołtys Korczowej.

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) jest komisją Parlamentu Europejskiego odpowiedzialną za ochronę wolności obywatelskich i praw człowieka. Składa się z przedstawicieli państw europejskich.

EK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...