Zagraniczni studenci w PWSTE w Jarosławiu w ramach programu Erasmus+

Date:

W semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023 Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu gości studentów reprezentujących partnerskie uniwersytety z Hiszpanii i Turcji.

 

Dla zagranicznych studentów studiujących w PWSTE przygotowano katalog przedmiotów w języku angielskim. Za organizację pobytu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej oraz Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w PWSTE.

 

Młodzież z University of Granada w Hiszpanii i KahramanmarasIstiklal University, a także University of Samsun, czy też Karadeniz Technical University, Kastamonu i Munzur Universityz Turcji studiuje w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Także studenci jarosławskiej PWSTE wyjeżdżają na studia i praktyki zagraniczne, korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się m.in.: University of Trento we Włoszechoraz School of Education of the PolytechnicInstitute of Porto w Portugalii, a także Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem w Czechach i Lithuania Business University of Applied Sciences na Litwie.

 

Obecnie grupa studentów PWSTE przygotowuje się do wyjazdu na II semestr studiów za granicą. Wśród wybieranych krajów można wymienić: Portugalię, Chorwację, Czechy, Bułgarię oraz Hiszpanię.Uczestnikami programu są studenci: logistyki i spedycji, pielęgniarstwa, filologii angielskiej i administracji wyjaśnia odpowiadająca za realizację wyjazdów Magdalena Bojarska.

 

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

 

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...