Zagraniczni studenci w PWSTE w Jarosławiu z programu Erasmus+

Date:

W roku akademickim 2021/2022 Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu gościła 45 studentów reprezentujących partnerskie uniwersytety z Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Słowacji.

 

Dla zagranicznych studentów studiujących w PWSTE przygotowano katalog przedmiotów w języku angielskim. Za organizację pobytu odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, rzecznik prasowy i kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE.

Młodzież z hiszpańskich uczelni: University of A Coruña, a także University of Extremadura, czy też University of Granada, jak również reprezentująca tureckie instytucje, do których należą: Samsun, Kastamonu i Munzur University, a także Sakarya University, Alanya Alaaddin Keykubat University, Kütahya Dumlupınar University oraz Istanbul Gelisim University, Karamanoglu Mehmetbey University, słowacki Uniwersytet Preszowski w Preszowie i portugalska PolytechnicInstitute of Bragançastudiowała i odbywała praktyki w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Także studenci jarosławskiej PWSTE wyjeżdżają na studia i praktyki zagraniczne, korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: University of Aveiro w Portugalii oraz Universidad de Murciaw Hiszpanii, a także włoski University of Trento, Lithuania Business University of Applied Sciences na Litwie, IESF -Instituto de EstudosSuperiores de Fafe, Lda w Portugalii, chorwacki University of Rijeka, jak również the Limassol College na Cyprze oraz rumuński West University of Timisoara, INSTITUTO POLITECNICO DO PORTO – School of Education of Porto i Uniwersytet Azorów w Portugalii.

 

Uczestnikami programu są studenci: hotelarstwa i animacji czasu wolnego, filologii angielskiej, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, informatyki, administracji, i zarządzania na poziomie magisterskim, jak również pielęgniarstwa ikosmetologii – z czego jesteśmy szczególnie dumni – wyjaśnia odpowiadająca za realizację wyjazdów Magdalena Bojarska.Obecnie spora grupa studentów PWSTE wyjechała na zagraniczne praktyki wakacyjne do Portugalii, Grecji i Holandii, także w ramach Erasmusa+.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...