Zakończyli projekt

Date:

Muzeum w Przeworsku zakończyło realizację zadania pn. „Noce z przeworskim Muzeum”. Zadanie zostało dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.  

 

Celem programu „Kultura w sieci” jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, której odbiór następuje poprzez narzędzia on-line. Ideą zadania „Noce z przeworskim Muzeum” było przeniesienie do sieci wydarzeń zaplanowanych w programie Europejskiej Nocy Muzeów na rok 2020. Efektem działań Muzeum w ramach programu są: nagranie koncertu zespołu piosenki poetyckiej „Mimo Wszystko” z Przeworska pt. „Koncert pieśni nocnych”, nagranie spaceru – wideowycieczki po mieście pt. „Spacerkiem po dawnym Przeworsku” oraz transmisja wirtualnego zwiedzania pt. „Z wizytą w przeworskim Muzeum Pożarnictwa”. Wszystkie trzy filmy dostępne są na odświeżonym kanale Muzeum w Przeworsku w serwisie You Tube.

Rezultatem zadania jest stworzenie alternatywnej wirtualnej oferty kulturalnej Muzeum, dostępnej premierowo jako cykl działań „Noce z przeworskim Muzeum” i dostępnej jako oferta do oglądania w dowolnym czasie. Dzięki zadaniu, za pomocą narzędzi internetowych, efekty działań trafiły do mieszkańców miasta i powiatu oraz są powszechnie dostępne dla wszystkim odbiorców – opowiada Katarzyna Ignas z przeworskiego muzeum.

Warto wspomnieć, że przy okazji realizacji zadania zmodernizowano też od strony graficznej i informatycznej istniejącą stronę internetową muzeum (www.muzeum.przeworsk.pl).

DP/fot. Muzeum w Przeworsku


 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...