Zapomniana droga

Date:

Od pół wieku Mieczysław Starzak, mieszkaniec Tuczemp, walczy o remont drogi prowadzącej do jego posesji. Zmienił się ustrój, zmieniły się władze. Żaden urząd tematu drogi nie podjął.

 

Proszę popatrzeć jak tu wcześniej było – mówi M. Starzak wertując plik fotografii. Błoto, koleiny, doły. Tak wygląda stan drogi gminnej, sąsiadującej z Łęgiem Rokietnickim na przysiółku Trawka w Tuczempach, prowadzącej m.in. do jego posesji. Pokaźna teczka z korespondencją od różnych instytucji obrazuje obojętność urzędów różnego szczebla.

Bezradni mieszkańcy zmuszeni byli samodzielnie i na własny koszt utwardzić nawierzchnię. Problemy jednak ciągle powracają. Jeden z domowników wspomina jak pewnego razu śmieciarka niemal zsunęła się do płynącej obok rzeki. M. Starzak nie traci jednak nadziei. W sierpniu wysłał pismo do gminy Jarosław z prośbą o uregulowanie tej kwestii. Zapytaliśmy Elżbietę Grunt, wójta gminy Jarosław, o podjęte kroki w tej sprawie. – Na posiedzeniu rady zdecydowaliśmy się przeprowadzić remont cząstkowy – mówi wójt gminy. Gmina we wrześniu utwardziła drogę blisko 20 tonami tłucznia. To musi na razie mieszkańcom wystarczyć, E. Grunt zapewnia jednak, że uwzględnią ją w przyszłorocznych planach.


Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...