Zaśpiewali Maryi

Date:

„Śpiewamy Tobie Matko” – pod takim hasłem w niedzielę, 21 maja, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sieniawie odbył się II Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej.

 

W niedzielne popołudnie, w murach sieniawskiej świątyni rozbrzmiewały dobrze wszystkim znane pieśni kościelne oraz mało znane piosenki religijne. Przegląd rozpoczął występ Józefa Hawrylaka, który utwory maryjne zagrał na harmonijce ustnej i tym samym wprowadził licznie zgromadzoną publiczność w klimatyczny nastrój. Zachwyciły aranżacje muzyczne i piękne głosy uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej. Wielkie brawa należą się młodym artystkom i ich opiekunkom: Iwonie Kołtowskiej i s. Izabeli Kozubek. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały panie z kół gospodyń wiejskich w Czercach, Dobrej, Wylewie, Piganach i Rudce, wspierane przez akompaniatorów: Martynę Nagórny i Leonarda Wermińskiego. Wiele emocji przekazały swoimi niezwykłymi głosami solistki: Anita Czopik i Katarzyna Wróbel.

Słowa podziękowania i wyrazy uznania dla artystów złożyli ks. Tomasz Kubas i zastępca burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Sebastian Padiasek. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowania oraz upominek.

Organizatorami II Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Maryjnej byli: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie oraz Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sieniawie.

 

DP/CKSiT „Sokół”

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...