Zatrzymali pijanych kierowców

Date:

W ubiegłym tygodniu doszło do dwóch obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał 1,5 promila, a drugi aż 3 promile alkoholu w organizmie. Mimo to, zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Teraz zajmie się nimi sąd.

 

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 24 sierpnia, przed 21 w Wólce Małkowej. Mieszkaniec gminy Tryńcza poinformował, że jechał za kierującym audi, które miało uszkodzoną oponę. Mężczyzna postanowił wyprzedzić i zatrzymać pojazd. Gdy audi zatrzymało się, kierujący nim mężczyzna wyszedł z pojazdu, a następnie powrócił do niego i odjechał w kierunku Wólki Małkowej. Zgłaszający ruszył za nim, a po chwili zauważył, że kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości 52-letniego kierowcy wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Do podobnego zdarzenia doszło dzień wcześniej, przed 18 w Cieplicach. Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego oraz mieszkaniec gminy Sieniawa uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy renaulta. Zgłaszający jechali za pojazdem, który poruszał się całą szerokością jezdni i zjeżdżał na pobocze. Mężczyźni postanowili zareagować: wyprzedzili i zatrzymali pojazd, a następnie podbiegli do niego i zabrali kluczyki ze stacyjki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący 62-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

DP/KPP Przeworsk

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...