Zderzenie pięciu aut

Date:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę, 11 grudnia na autostradzie A4 w Korczowej. W wyniku zderzenia pięciu pojazdów, do szpitala trafiło pięć osób, w tym dwójka dzieci.

 

Do zdarzenia doszło po godz. 15, na autostradzie A4 w Korczowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 56-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne, a następnie w hyundaia, po czym ponownie uderzył w bariery. Jadący za bmw 55-letni kierowca audi także nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył stojącego hyundaia, a następnie w bmw. Hyundai został zepchnięty na prawy pas ruchu i uderzył w stojące tam volvo i kię.

– W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło troje pasażerów hyundaia – dwie kobiety w ciąży oraz 15-miesięczne dziecko. Jedna z kobiet była zakleszczona w aucie. Aby ją wydostać, konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Do szpitala zostali przewiezieni także pasażerowie audi – kobieta i 7-letnie dziecko – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia to obywatele Ukrainy. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Przez kilka godzin autostrada A4 w kierunku przejścia była całkowicie zablokowana. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Radymnie.

EK/KPP

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...