Ze szpitala do PKS-u

Date:

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu ma nowego prezesa. Został nim Grzegorz Jedynak, który jeszcze do niedawna szefował przeworskiemu szpitalowi powiatowemu.

 

Grzegorz Jedynak decyzją Zarządu Powiatu Jarosławskiego obejmie stanowisko prezesa PKS w Jarosławiu. Zastąpi tym samym Witolda Duszyńskiego, który przedsiębiorstwem kierował od 2019 roku.

Kontrakt menadżerski z nowym Prezesem PKS został zawarty na całą kadencję – do 30.06.2026 r. Stanowisko objął z dniem 1 marca 2023 roku. Poprzedniemu Prezesowi zakończył się kontrakt, a nowe wzywania stojące przed Zarządem, zmierzające do rozwoju Firmy wymagają wprowadzenia nowej osoby na stanowisko Prezesa – wyjaśnia Stanisław Kłopot, starosta jarosławski.

Przypomnijmy, że o Grzegorzu Jedynaku zrobiło się głośno w czerwcu ub. roku, kiedy to dość niespodziewanie został odwołany przez Zarząd Powiatu Przeworskiego ze stanowiska

dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Sprawa wywołała duże poruszenie wśród mieszkańców oraz pracowników szpitala. Komentowało się,

że decyzja była uwarunkowana nie tyle względami merytorycznymi, co politycznymi.

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...